TOPlist
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

o assassins creed

Assassin's CreedAssassin's Creed
Vývojář(i) Ubisoft
Vydavatel(é) Ubisoft
Platforma(y) PC, PlayStation 3, Xbox 360
Datum vydání 14. listopadu 2007
Žánr Akční adventura
Módy Singleplayer


Assassin's Creed je akční hra vydaná v roce 2007 firmou Ubisoft Entertainment. Odehrává se během třetí křížové výpravy v Jeruzalémě. Píše se rok 2012. Hlavní postava se jmenuje Desmond Miles. Pracuje jako barman a je vězněn společností Abstergo. Ve svém DNA má genetické vzpomínky svého prapředka Altaira ibn la ahda(v překladu "ten kdo léta, syn nikoho) který patřil k sektě zabijáků (Assassinů) v roce 1091 v průběhu třetí křížové výpravy. V paměti mu pátrá stroj zvaný Animus s pomocí dvou vědců (Warren Vidic a Lucy Stillman). Postupně se propracovává vzpomínkami svého předka, dokud se nedostane ke vzpomínce, po které vědci touží. Účelem únosu je takzvaný "úlomek ráje"(Piece of Eden), poklad jenž Templáři(Hlavnní antagonisté hry) nalezli v roce 1091 pod Šalamounovím chrámem. Asasínům se jej podaří získat a Altair musí vraždit templářské vůdce snažící se získat poklad zpět. V průběhu hry je postupně podohalována podstata pokladu. Tato na první pohled bezcenná stříbrná koule se postupně ukáže jako předmět jenž "vyhnal Adama a Evu z ráje". Postupně se pak ukáže že tento artefakt je schopný klamat lidskou mysl a ovládat tak lidi a že se nejedná o božský či magický artefakt ale kus nesmírně vyspělé a dost možná mimozemské technologie. Desmondovi věznitelé se nakonec ukážou býti dnešními potomky templářů kteří se stejně jako před tisíci lety snaží nastolit nový pořádek pomocí tohoto artefaktu.
[editovat]
Gameplay

Altair může použít ne moc široké, avšak účinné spektrum zbraní. Patří do něj dýka, vrhací nože, skrytá čepel, meč a samozřejmě může bojovat i holýma rukama. Právě již výše uvedená skrytá čepel je Altairova hlavní zbraň, která mu umožňuje provádět vraždy. Na levé ruce má chránič předloktí, pravděpodobně kožený. Na spodní straně je drážka ve které je skryta čepel. Altairovi byl obřadně uříznut prsteníček levé ruky, právě proto, aby se mohla čepel pohodlně vysunout a neporanila ho. Čepel se pravděpodobně vysouvá a zasouvá určitým pohybem zápěstí nebo otočením prstenu. Altairovým mistrem je Al Mualim, který mu dává za úkol vraždit templářské vůdce ve 3 městech: Jeruzalém, Akkon (ve hře jako Acre), Damašek. Úkolů je celkem devět, po jejich splnění následuje odhalení pravdy o Al Mualimovi a závěrečná vzpomínka. Hru provází citát od Hassana Sabbaha: "Nic není skutečné, vše je dovoleno". Významným prvkem hry je pohyb, poněvadž Altair není omezen jenom ulicemi ale je schopný šplhu a takzvaného "freeruningu", pohybu po střechách. Hra dává hráči možnost zdali bude raději splývat na ulici s davem, nebo raději skákat po střechách. Pro dokončení hry je však potřeba zvládat obé.
[editovat]
Assassin's Creed IIAssassin's Creed II
Vývojář(i) Ubisoft
Vydavatel(é) Ubisoft
Platforma(y) PlayStation 3, Xbox 360, PC
Datum vydání 20.11.2009 - PS3, X360
5. března 2010 - PC
Žánr Akční adventura
Módy Singleplayer


20.11.2009 vyšlo konzolové pokračování, které se odehrává v Itálii, především v Benátkách a Florencii. Hlavním charakterem tohoto pokračování je Ezio Auditore de Firenze.
[editovat]
Gameplay

Na rozdil od Altaira má Ezio mnohem lepší vybavu: dvě skryté čepele, díky nimž může zabít dva nepřítele najednou. Další zbraň je poniard, rychlý, šikovný, smrtící. V boji zblízka, poniard často byl nejužitečnější zbraň. Můžete také použít pro rychlý, kradmý atentát . Další nám známá zbraň jsou házecí nože kterými může zabíjet na dálku . Další zbraň je skrytá pistole, miniaturní a na svou dobu vysoce moderní střelná zbraň, umístěná na zápěstí. Další zbraň je meč, případně bojová palice či kladivo. Pak jsou zde těžké zbraně,kopí, halapartny, palcáty, sekery a kladiva tyto zbraně nelze vlastnit jen je dočasně udcizit nepřátelům v boji, po boji je Ezio odhodí protože jsou natolik velké že by ho omezovali v pohybu. Ezio také pozná letající stroj který mu vyrobil známý vynálezce Leonardo Da Vinci. Tento stroj budete moci použít v průběhu jedné mise. Nutno podotknou, že Leonardo má ve hře podstatně velkou roli jako Eziův rádce a přítel. Leonardo taktéž pro Ezia luští stránky Asasínského kodexu, svitků jenž napsal Ezův předek Altair s přístupem k znalostem kousku ráje(podle reálií v druhém díle lze soudit že artefakt nejenom že dokáže klamat lidskou mysl ale zírověň obsahuje širokou databázi). Tyto svitky obsahují informace o Asasínech ale také plány spousty pokročilých zbraní (miniaturní pistole atd.) a Leonardo tyto vynálezy pak pro Ezia staví. Titul nabízí více než 16 misí, které hráč musí dokončit. Jelikož se životnost dobíjí pouze do určitého stupně, je variabilita a množství misí pro každého hráče velkou výzvou. K dispozici jsou navíc rozsáhlé možnosti výběru zabijáckých metod tak, aby byla zajištěna nekončící akce skrze celou hru.

Vytvořeno 04.03.2011 08:37:49 | Poslední změna 04.03.2011 08:37:54
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one